Rocznica odsłonięcia i poświęcenia Miejsca Pamięci Pomordowanym i Poległym Funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji Państwowej

img001Dnia 25 września 2016r. w Brzeźnie Szlacheckim odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Miejsca Pamięci Pomordowanym i Poległym Funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji Państwowej z Komisariatów na Gochach w latach 1939 – 1945. W tym roku mija już 6 rocznica tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze wspomnień tej uroczystości oraz posłuchania fragmentu koncertu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska. 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dzieje Somin - opowieść z pogranicza

 

Wszystkich zainteresowanych cztelnictwem zaprszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Dodatek Węglowy

 

dodatek węglowyDo 30 Listopada br. do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe tj. węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierający co najmniej 85% węgla kamiennego, pod warunkiem wpisania lub zgłoszenia do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Kwota dodatku na jedno gospodarstwo domowe to 3 000 zł. Wniosek jest dostępny w siedzibie GOPS oraz do pobrania z naszej strony internetowej.

Czytaj więcej...

Imieniny

Wiadomości z regionu

Komisariat SG Brzeźno

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210