Nowe! Różne Oblicza Epidemii!!!


Zapraszamy do śledzenia nowej zakładki ,,Spacer po Kaszubach". Będziemy publikować zdjęcia zrobione w ciekawych miejscach położonych w okolichach naszego regionu! Zapraszamy również do nowej zakładki o nazwie Publicystyka.

„Pamięć dla przyszłości” - Konkurs w 80 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

 

plakat net

Stowarzyszenie Parafiada zwraca się do Państwa – naszych partnerów w upamiętnianiu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ramach programu edukacyjnego „Katyń… Ocalić od zapomnienia” o wszelką możliwą pomoc w popularyzacji kolejnego przedsięwzięcia upowszechniającego wiedzę o zbrodni Katyńskiej wśród młodzieży.

Ufamy, że wśród Państwa wychowanków/uczniów/znajomych/rodziny można spotkać utalentowanych młodych ludzi, pasjonujących się historią i poszukujących nowych wyzwań dla rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. Dlatego też, zachęcamy do zainteresowania konkursem poświęconym problematyce katyńskiej, którego efektem będzie Popularnonaukowa Konferencja Młodych Historyków z udziałem najlepszych.

 „Pamięć dla przyszłości” to tytuł ogólnopolskiej Konferencji Młodych Historyków (13-18 lat), w której będą uczestniczyć laureaci konkursu historycznego dla młodzieży na referat lub prezentację multimedialną podejmujące problematykę katyńską. Uczniowie będą mogli pisać pracę konkursową w jednej z  5 kategorii tematycznych:  
I.  Śledztwo historyczne na przykładzie wybranego Bohatera Katyńskiego;
II. Dokument i fabuła – film w służbie popularyzacji wiedzy o Zbrodni Katyńskiej;
III. Dęby Pamięci – jak czcimy upamiętnionych Bohaterów w mojej małej ojczyźnie;
IV. Wartości a przemoc w rzeczywistości obozów specjalnych;
V.  Zbrodnia Katyńska w propagandzie.

Konkurs i konferencja przyczynią się do popularyzacji wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar poprzez poznawanie historii Zbrodni, kontekstów i interpretacji, życia konkretnych osób zamordowanych na Wschodzie w 1940 r. , rozwijanie fascynacji historią Polski XX wieku.
Pozwolą młodzieży pasjonującej się historią pochwalić się umiejętnością pisania referatów/prezentacji oraz konstruowania wypowiedzi publicznych.

Prace konkursowe oceniać będzie jury złożone z uznanych ekspertów – historyków, a autorzy najlepszych referatów lub prezentacji multimedialnych będą mieli okazję uczestniczyć w Konferencji , przedstawiając publicznie swoje przemyślenia. Najlepsze prace zostaną również opublikowane zarówno w folderze pokonferencyjnym jak i w formie elektronicznej. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy na stronę:
www.katyn-pamietam.pl/pamiecdlaprzyszlosci.

 

Załączniki

word ikona

 Regulamin

 

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210