Odznaczenia chor. Władysława Wojnickiego ojca chrzestnego i dziadka kuzynów ppłk Andrzeja Szutowicza

 

Odznaczenia chor. Władysława Wojnickiego ojca chrzestnego i dziadka kuzynów ppłk Andrzeja Szutowicza. Spoczywa w Bytowie. Przyjechał do Polski w latach 70 by umrzeć. 

1621324329214  IMG 20210518 WA0026 1621324487930 
 

Poczet sztandarowy, w asyście dziadek Andrzeja Peplińskiego z Bytowa

 

Zdjęcie gen. Władysława Andersa pokazywałem je w LO w Bytowie w 1971 r. i nikt nie potrafił generała rozpoznać. Zrobił to germanista K. Wojtas, który był więźniem KL Buchenwald.

 

Mal.Andrzej Tryzno.Z zbiorów MWP w Warszawie

Moja Woda kolejna edycja

 

moja wodaOd marca 2021 r. do wyczerpania środków trwa kolejny nabór do programu ,,Moja Woda". Dofinansowanie w formie dotacji, można uzyskać do 80% kosztów kwalifikowanych instalacji, wchodzących w skład przedsięwzięcia na kwotę do 5000 zł na jedno przedsięwzięcie. Beneficjentem programu mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z wyłączeniem nieruchomości, dla której udzielono już dofinansowania z Programu Moja Woda. Dofinansowanie dotyczy również właścicieli nieruchomości, na których dopiero planuje się budowę lub na których rozpoczęto budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jednak z zastrzeżeniem, że budynki te muszą zostać oddane do użytkowania zgodnie z prawem, przed złożeniem dokumentów do wypłaty dotacji z Programu Moja Woda. Oddanie do użytkowania może nastąpić albo poprzez uzyskanie decyzji zezwalającej na użytkowanie lub poprzez uprawomocnienie się zgłoszenia. Więcej informacji na stronie http://nfosigw.gov.pl/moja-woda/

Zakup zestawu do siatkówki plażowej

W ostatnim czasie nasze sołectwo zakupiło dla naszej młodzieży zestaw do siatkówki plażowej (siatka, linie antenki).Życzymy miłego grania!

zestaw siatkowka1 zestaw siatkówka2b

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210